SECONDARY CHAMPION SCHOOLS TRACK & FIELD

RESULTS & HISTORY

YEARNO. OF TEAMSDIVISIONCHAMPION SCHOOLEVENT RESULTSINDIVIDUAL CHAMPIONSALL STARSSPORT COORDINATOR
202169A DivisionCarine2021 - A Division 2021 - A Division Sasha Underhill-Pomeroy
B DivisionMelville2021 - B Division2021 B Division
C DivisionHampton2021 C Division - 2021 C Division -
D DivisionWarwick2021 - D Division 2021 - D Division
E DivisionHarrisdale2021 E Division 2021 E Division -
F DivisionFremantle2021 F Division2021 F Division
G DivisionAveley2021 - G Division2021 - G Division
Black DivisionBob Hawke2021- Girls Results
2021 - Boys Results
2021 Black Division
Gold DivisionBelridge2021 Gold Division2021 Gold Division
202068A DivisionCarine2020 - A Division2020 - A Division2020 All StarsSasha Underhill-Pomeroy
Churchlands SHS
B DivisionDuncraig2020 - B Division2020 - B Division
C DivisionHampton2020 - C Division2020 - C Division
D DivisionJoseph Banks2020 - D Division2020 - D Division
E DivisionButler2020 - E Division2020 - E Division
F DivisionHarrisdale2020 - F Division2020 - F Division
7-10 GoldBelridge2020 - Gold Division2020 - Gold Division
7-10 BlackAveley2020 - Black Division2020 - Black Division
201967A DivisionCarine2019 – A Division2019 – A Division2019 All StarsSasha Underhill-Pomeroy
Churchlands SHS
B DivisionWoodvale2019 – B Division2019 – B Division
C DivisionByford2019 – C Division2019 – C Division
D DivisionEastern Hills2019 – D Division2019 – D Division
E DivisionBaldivis2019 – E Division2019 – E Division
F DivisionDianella2019 – F Division2019 – F Division
7-10 GoldKalamunda2019 – Gold Division2019 – Gold Division
7-10 BlackHarrisdale2019 – Black Division2019 – Black Division
201866A DivisionChurchlands2018 – A Division2018 – A Division2018 All StarsSasha Underhill-Pomeroy
Churchlands SHS
B DivisionDuncraig2018 – B Division2018 – B Division
C DivisionMt Lawley2018 – C Division2018 – C Division
D DivisionByford2018 – D Division2018 – D Division
E DivisionEastern Hills2018 – E Division2018 – E Division
F DivisionJoseph Banks2018 – F Division2018 – F Division
7-10 Gold DivisionKinross2018 – Gold Division2018 – Gold Division
7-10 Black DivisionCannington2018 – Black Division2018 – Black Division
201764A DivisionChurchlands 2017 – A Division2017 – A Division2017 All StarsSasha Underhill-Pomeroy
Churchlands SHS
B DivisionEllenbrook2017 – B Division 2017 – B Division
C DivisionLeeming 2017 – C Division2017 – C Division
D DivisionCanning Vale 2017 – D Division 2017 – D Division
E DivisionByford2017 – E Division 2017 – E Division
F DivisionBaldivis 2017 – F Division2017 – F Division
7-10 GoldJoseph Banks 2017 – 7-10 Gold2017 – 7-10 Gold
7-10 BlackBelmont  2017 – 7-10 Black  2017 – 7-10 Black
2016587-10 GoldByford 2016 – 7-10 Gold2016 – 7-10 Gold2016 All StarsSasha Zarebski
Churchlands SHS
7-10 BlackJoseph Banks 2016 – 7-10 Black2016 – 7-10 Black
A DivisionChurchlands 2016 – A Division2016 – A Division
B DivisionCarine 2016 – B Division 2016 – B Division
C DivisionApplecross 2016 – C Division2016 – C Division
D DivisionLeeming2016 – D Division 2016 – D Division
E DivisionMoore Districts2016 – E Division2016 – E Division
2015557-10 Division BlackByford2015 – 7-10 Division Black2015 – 7-10 Division BlackSasha Brown
Kelmscott SHS
7-10 Division GoldBaldivis2015 – 7-10 Division Gold 2015 – 7-10 Division Gold2015 All Stars
A DivisionChurchlands2015 – A Division2015 – A Division
B DivisionJohn Curtin2015 – B Division 2015 – B Division
C DivisionDarling Range2015 – C Division2015 – C Division
D DivisionJohn Forrest2015 – D Division2015 – D Division
E DivisionBallajura2015 – E Division2015 – E Division
201452A Division
Churchlands
2014 - A Division
2014 - A Division
 Sasha Brown
Kelmscott SHS
B Division
Mt Lawley
2014 - B Division2014 - B Division
C Division
Warwick
2014 - C Division2014 - C Division
D Division
Leeming
2014 - D Division2014 - D Division
E Division
Ashdale
2014 - E Division2014 - E Division
8-10 DivisionKinross2014 - 8 - 10 Division2014 - 8 - 10 Division
201353A Division
Churchlands
2013 - A Division2013 - A DivisionSasha Brown
Kelmscott SHS
B Division
Melville
2013 - B Division2013 - B Division
C Division
Mt Lawley

2013 - C Division2013 - C Division
D Division
Belridge
2013 - D Division2013 - D Division
E Division
Hampton
2013 - E Division2013 - E Division
8-10 DivisionKinross2013 - 8-10 Division2013 - 8-10 Division
201252A Division
Churchlands
2012 - A Div - Boys

2012 - A Div - Girls
2012 - A Division - Boys

2012 - A Division - Girls
Sasha Brown
Kelmscott SHS
B Division
Applecross
2012 - B Div - Boys

2012 - B Div - Girls
2012 - B Division - Boys

2012 - B Division - Girls
C Division

Como
2012 - C Div - Boys

2012 - C Div - Girls

2012 - C Division - Boys

2012 - C Division - Girls
D Division
Mt Lawley
2012 - D Div - Boys

2012 - D Div - Girls
2012 - D Division - Boys

2012 - D Division - Girls
E Division
Atwell
2012 - E Div - Boys

2012 - E Div - Girls
2012 - E Division - Boys

2012 - E Division - Girls
8-10 DivisionKinross2012 - 8-10 - Div Boys

2012 - 8-10 Div - Girls
2012 - 8-10 - Div - Boys

2012 - 8-10 - Div - Girls
201151A Division
Kelmscott
2011 - A Division
2011 - A Division
Sasha Brown
Kelmscott SHS
B Division
Willetton
2011 - B Division2011 - B Division
C Division
Melville
2011 - C Division2011 - C Division
D Division
Comet Bay
2011 - D Division2011 - D Division
E Division
Ellenbrook
2011 - E Division2011 - E Division
8-10 DivisionMt Lawley2011 - 8 - 10 Division2011 - 8 - 10 Division
201053A Division
Churchlands
2010 - A Division2010 - A DivisionSasha Brown
Kelmscott SHS
B Division
Rossmoyne
2010 - B Division2010 - B Division
C Division
Darling Range
2010 - C Division2010 - C Division
D Division
Belridge
2010 - D Division2010 - D Division
E Division
Comet Bay
2010 - E Division2010 - E Division
8-10 DivisionAtwell 2010 - 8 -10 Division2010 - 8 - 10 Division
200950A Division
Churchlands
2009 - A Division2009 - A DivisionSasha Brown
Kelmscott SHS
B Division
Shenton College
2009 - B Division2009 - B Division
C Division
Canning Vale

2009 - C Division2009 - C Division
D Division
Greenwood

2009 - D Division2009 - D Division
E Division
Kalamunda

2009 - E Division2009 - E Division
F Division
Comet Bay
2009 - F Division2009 - F Division
8-10 DivisionKinross College
2009 - 8 -10 Division2009 - 8 -10 Division
200844A Division
Churchlands
2008 - A Division2008 - A DivisionDavid Holmes
Shenton College
B Division
John Curtin
2008 - B Division2008 - B Division
C Division
Lesmurdie
2008 - C Division2008 - C Division
D Division
Canning Vale
2008 - D Division2008 - D Division
E Division
Hampton
2008 - E Division2008 - E Division
8-10 DivisionKinross2008 - 8 - 10 Division2008 - 8 - 10 Division
200748A Division
Churchlands
2007 - A Division2007 - A DivisionDavid Holmes
Shenton College
B Division
Carine
2007 - B Division2007 - B Division
C Division
John Curtin

2007 - C Division2007 - C Division
D Division
Lakeland
2007 - D Division2007 - D Division
E Division
Canning Vale
2007 - E Division2007 - E Division
8-10 DivisionKinross2007 - 8 - 10 Division2007 - 8 - 10 Division
200647A Division
Kelmscott
2006 - A Division2006 - A DivisionDavid Holmes
Shenton College
B Division
Mt Lawley
2006 - B Division2006 - B Division
C Division
Lockridge
2006 - C Division2006 - C Division
D Division
Perth Modern
2006 - D Division2006 - D Division
E Division
Lakeland
2006 - E Division2006 - E Division
8-10 DivisionKinross2006 - 8 - 10 Division2006 - 8 - 10 Division
200549A Division
Kelmscott
2005 - A Division2005 - A DivisionDavid Holmes
Shenton College
B Division
Willetton
2005 - B Division2005 - B Division
C Division
Warwick
2005 - C Division2005 - C Division
D Division
Como
2005 - D Division2005 - D Division
E Division
Thornlie
2005 - E Division2005 - E Division
8-10 DivisionKinross2005 - 8 -10 Division2005 - Yr 8 -10 Division
200444A Division
B Division
C Division
D Division
E Division
8-10 Division
Kelmscott
Duncraig
John Forrest
Warwick
Eastern Hills
Moore Districts
200353A Division
B Division
C Division
D Division
E Division
8-10 Division
Kelmscott
Churchlands
Lockridge
Lynwood
Warwick
Forrestfield
200252A Division
B Division
C Division
D Division
E Division
8-10 Division
Kelmscott
Applecross
Shenton College
Wanneroo
Warnbro
Forrestfield
200146A Division
B Division
C Division
D Division
E Division
8-10 Division
Rossmoyne
Hamilton
Ocean Reef
Shenton College
John Forrest
Warnbro
200048A Division
B Division
C Division
D Division
E Division
F Division
Woodvale
Kelmscott
Leeming
Forrestfield
Kent Street
Como
200048A Division
B Division
C Division
D Division
E Division
F Division
Woodvale
Kelmscott
Leeming
Forrestfield
Kent Street
Como