FOOTBALL (SOCCER) 16s BOYS DISTRICT TEAMS ANNOUNCED

Congratulations to the following students who have been selected for the next stage of the Football
(SOCCER) 16 & Under Boys team.

 

All players please be at Hossack Reserve, Parkwood for 8.30am on 18th April

Your coach will indicate what colour shorts and socks you will need, and you will receive your playing top on the day.

Please follow the link and pay $45 which will cover your playing shirt, ground hire and referee costs for the day.

16’s Boys Football – District Team Shirt Payment

Please bring lunch and drinks.  A canteen or food truck may be available, your coach will inform you closer to
the time if this is the case.

FIRST NAME

SURNAME

SCHOOL

Shirt

No.

SOUTH EAST

Jayden

Ispiroglu

John Curtin College of the Arts

L

GK

Jacob

Leahy

Mazenod College

S

3

Jordan

Papalia

Lynwood Senior High School

M

2

Caleb

Campbell

Lynwood Senior High School

L

20

Ravin

Indran

Lynwood Senior High School

L

4

Jack

Wilson

Lynwood Senior High School

M

5

Daniel

Baker

Mazenod College

L

12

Karma

Dorji

Lynwood Senior High School

M

13

Marcus

Menara

Mazenod College

M

8

Roman

Dilello

Lynwood Senior High School

L

10

Abdulrahman

Barham

John Curtin College of the Arts

M

7

Charlie

Margiotta

SEDA College

S

14

Lennon

Matthews-Goobie

St Norbert College

M

15

Harris

Reduwan

Lesmurdie Senior High School

S

16

Aydin

Sabanovic

Lynwood Senior High School

M

11

Ahmet

Atak

Lynwood Senior High School

L

9

SOUTH WEST

Alfie

Hewings

John Curtin College of the Arts

M

6

Riley

Ferguson

Trinity College

XL

7

Ciaran

Evans

Melville Senior High School

XL

4

Cooper

Pearce

Hammond Park Secondary College

L

3

Cruz

Sowden

Aquinas College

L

2

Malachi

Marriott

Hammond Park Secondary College

L

5

Tyler

Cheong

Applecross Senior High School

M

8

Delani

Machukera

Applecross Senior High School 

M

9

Ben

Stevenson

Seton Catholic College

L

10

Daniel

Ryan

Shenton College

L

11

Ali

Janjua

Lynwood Senior High School

M

12

Bismillah

Ahmadi

Lynwood Senior High School

M

13

Joe

Jaine

Lynwood Senior High School

M

14

Lachlan

Griffiths

Darling Range Sports College

L

15

Zulkifli

Jailani

Al Ameen College

M

GK

SOUTH

Faizal

Abd Sahak

Safety Bay Senior High School

M

10

Zander

Basile

Australind Senior High School

L

9

Brodie

Emms

South Coast Baptist College

M

7

Henry

Evans

Bunbury Cathedral Grammar School

M

12

Antonio

Gatani

South Coast Baptist College

M

11

Deacon

Gaythwaite-Richmond

South Coast Baptist College

L

4

Parker

Johnson

Safety Bay Senior High School

L

5

Oliver

Marsh

Albany Senior High School

M

8

Riley

Marsh

Albany Senior High School

M

14

Ben

Maloney

Australind Senior High School

M

2

Luca

Spadaccini

Australind Senior High School

M

3

Koa

Thompson

Comet Bay College

L

15

Kingston

Trout

SEDA College

M

16

Ogi

Vesic

Safety Bay Senior High School

M

17

Charlie

Webster

Kolbe Catholic College

L

6

Ryan

Ikhlef

Lynwood Senior High School

L

GK

NORTH EAST

Stefan

Sotirovski

Dianella Secondary College

M

GK

Avan

 Damdue

Emmanuel Christian Community School

S

2

Mbaku

Gwakuba

Swan Christian College

M

3

Odin

Okich

Emmanuel Christian Community School

L

4

Riak

Marol

Emmanuel Christian Community School

L

5

Damien

Jallah

Emmanuel Christian Community School

L

6

Khen

Ngun Tial

Emmanuel Christian Community School

M

7

Johan

Zaw Thang

Emmanuel Christian Community School

L

8

Orlando

Pavlovic

La Salle College

M

9

Leo

Musca

Trinity College

M

10

Kuenweng

John

John Septimus Roe ACS

M

11

Aaron

Mukundu

Lake Joondalup Baptist College

M

12

Tanaka

Zimba

Guildford Grammar School

M

13

Isaac

Borbil

Emmanuel Christian Community School

S

14

Tinashe

Washaya

Swan Christian College

M

15

Oliver

Stojanoski

Dianella Secondary College

M

16

Dennis

Sarum

Mercy College

M

17

Nick

Sotirovski

Dianella Secondary College

XS

18

NORTH WEST

Ollie

Andrews

Woodvale Secondary College

XL

5

Jacob

Camozzi

Duncraig Senior High School

M

11

Akira

Crampton

Servite College

M

10

Oliver

Dobb

Carine Senior High School

M

12

Xavier

Giacoppo

Carine Senior High School

M

13

Declan

Harland

Carine Senior High School

L

GK

Event

Kadenge

John Septimus Roe ACS

M

14

Jared

Lawther

Lake Joondalup Baptist College

L

3

Brady

Leader

Alkimos College

M

8

Carrick

Lee

Woodvale Secondary College

L

4

Dylan

Lone

Lake Joondalup Baptist College

L

15

Vinicius

Magnusson

John Curtin College of the Arts

M

16

Noah

McEntee

Sacred Heart College

L

7

Ethan

Postmus

St Stephens School Duncraig

M

17

Matthew

Stantich

Balcatta Senior High School

L

9

Jacob

Watt

Lake Joondalup Baptist College

M

6

Campbell

Weir

Carine Senior High School

M

2

Mack

Williams

Chisholm Catholic College

L

GK

Recommended Posts