Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

SSWA 12s AFL 2nd Trial Announced

 

Venue: Henderson Park, Cnr Jersey St & Salvado Rd, Jolimont

 

Thank you to all boys who attended the initial trials over the last four weeks.  The standard was very good and we congratulate the following boys who have progressed through to the second phase trial. 

 

Please be aware that we will be advertising a reduced squad to attend a trial on Monday 24th April late Friday afternoon.  We apologise for any inconvenience that this may cause.  If you have any questions please make contact with Tour Leader / Manager, Alex McLennan via email (Alex.McLennan@education.wa.edu.au) or by phone (0438 937 078).

 

SESSION ONE – Thursday 20th April             

8.30AM Registration / 9.00AM – 10.30AM Trial                       

 

Name

School

Daniel Curtin

Scotch College

Alexio Yiannakis

Coolbinia PS

Jack Cocking

Nagle Catholic College

Harrison Creighton

York DHS

Dylan O’Dea

Carine SHS

Riley Scott-Waugh

Aquinas College

Izayah Kean

John Septimus Roe ACS

Aven Drewett

Halidon PS

Dylan White

Governor Stirling SHS

Jasper Peace

Cottesloe PS

Orlando Keleman

East Fremantle PS

Blake Gurbiel

Governor Stirling SHS

Dante Wiseman

Emmanuel Catholic College

Jett O’Rourke

Trinity College

Jesse Merillo

Aquinas College

William Hughes

Quairading DHS

Ashton McGowan

Mazenod College

Joshua Horton

Governor Stirling SHS

Oscar Dees

St Marks ACS

Riley Crane

Wanneroo SC

Levi Lamb

 

Oliver Chapman

Guildford PS

Lachlan O’Keefe

Kingsway Christian College

Lachlan Cater

Carine PS

Coen Livingstone

York DHS

Hudson Fieldhouse

Francis Jordan PS

Darcy Miller

Mater Christi CPS

Niall Crane

La Salle College

Angus Gow

Coolbinia PS

Solomon Ashe

East Fremantle PS

Isaac Hewitt

Lake Joondalup BC

Flynn Chisholm

Rosalie PS

Zack Liddiard

Ashdale SC

Cumoram Desmond

Governor Stirling SHS

Declan Power

Aquinas College

Coby Perry

Trinity College

Lachlan Healy

Helena Valley PS

SESSION TWO – Thursday 20thApril

11.00AM Registration / 11.30AM – 1.00PM Trial

 

Name

School

Hayze Griffiths

Pinjarra SHS

Noah Murray

Huntingdale PS

Riley Hardeman

Swan Christian College

Aston Montgomery

Wanneroo SC

Riley Mitchell

Halls Head CC

Ryan Bizzell

Assumption CPS

Lucas Kemp

Cornerstone Christian College

Hamish Brogan

Christchurch Grammar

Jessie Hollins

Bunbury PS

Hudson Sadgrove

St Marks ACS

Francis Toovey

St Mary MacKillop College

Harry Jones

St Mary’s CPS

Ryan Smith

Comet Bay PS

Steven Worrigal

Newton Moore SHS

Austin Polmear

St Damian’s CPS

Jai Cahill

St Mary’s CPS

Kani Kean

Landsdale PS

Taj Smith

Comet Bay PS

Bailey Banfield

Swanbourne PS

Kai Dehavilland

Churchlands SHS

Thomas Snelgrove

Carine SHS

Amos Robinson

North Perth PS

Zane Wearing

Mandurah Catholic College

Rudy Webster

East Narrogin PS

Tamate ka pua Oakley

Medina PS

Marco Ghiselli

Scotch College

Sam Noble

Singleton PS

Lachlan Hart

Mandurah Baptist College

Jacob Whan

Mazenod College

Zac Peterson

Caladenia PS

James Auld

Geraldton Grammar

Connor Graham

Leeming SHS

Joshua Sutherland

Geographe Bay PS

Nick Sarsero

Charthouse PS

Tyler Lindberg

Georgiana Molloy ACS

Fraser Ward

Bunbury SHS

Nicholas Tucker

St Mary MacKillop College

Tyson Smith

St Damian’s CPS

 

SESSION THREE – Friday 21st April

9.00AM Registration / 9.30AM – 11.00AM Trial

 

Name

School

Nicholas Emes

Sacred Heart College

Tait Saunders

Sacred Heart College

Kobe Austin

Kennedy Baptist College

Luke Kelly

La Salle College

Reece Torrent

Riverside PS

Kurt Sachse

Seton Catholic College

Dominic Saunders

Sacred Heart College

Lennon Brookes

Silver Tree Steiner School

Micthell Williams

John Septimus Roe ACS

Jack Saunders

Anzac Terrace PS

Kayle Gerreyn

Currambine PS

Toby Verney

Atwell College

Lachlan Taylor

Corpus Christi Catholic College

Cooper Smith

Sacred Heart College

Jayden Banks

Ocean Reef SHS

Hayden Windsor

Glendale PS

Xavier Graham

Scotch College

Samuel Van Rooyen

Churchlands SHS

Dylan Pollard

Eastern Hills SHS

Xavier De Guzman

St Anthony’s School

Jaxan Bibaeff

Burrendah PS

Blake Offer

Mundaring PS

Tom Caiacob

 

Callum McKinlay

Mazenod College

Kane Pearce

Prendiville Catholic College

Thomas Quarmby

Inglewood PS

Nicholas Verbruggen

Aquinas College

Adam De Masi

Trinity College

Kai Nazemi-Salman

John Septimus Roe ACS

Seth Clarenc

Kalamunda Christian College

Lachlan Cattalini

St Johns CPS

Eli Gasmier

All Saints College

Thomas Cathcart

St Anthony’s School

Kayden Vearing

Peter Moyes ACS

Chase Loomes

Darling Range Sports College

Hamish Davis

Hale School

Sam Turner

Leeming SHS

Jaxon Bizzaca

Newman College

William Goode

Serpentine Jarrahdale GS