Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

AFL 15 Boys Squad Announced

2017 AFL 15s BOYS SQUAD ANNOUNCED

 Congratulations to the following 108 students who have been selected in the 2017 AFL Boys Initial Squad to progress to the next trial on Thursday 27th April.  The trial will be held at Morris Mundy Reserve in South Perth. Please note which trial you have been allocated to. Please email Peter Smith – peter.r.smith@education.wa.edu.au  if you cannot attend or wish to change trial time.

 

First   Name

Surname

School

Trial Time

Heath

BERNARDIN

Manjimup   Senior High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jordan

BERRY

Woodvale   Secondary College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jayden

BERTOLINI-WOLFE

Bunbury   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Cooper

BLACKBURN

Sacred   Heart College Sorrento

Morning   – 8:30am to 11:30am

Max

BONIWELL

Wesley   College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Adam

BOULES

Aranmore   Catholic College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Robert

BURGESS

Emannuel   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Zac

BURGESS

Bunbury   Senior High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

William

BUTLER

Newton   Moore Senior High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Mack

CANDY

Georgiana   Molly Anglican School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jack

CARROLL  

Nagel   Catholic College Geraldton

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

James

CHADWICK

Margaret   River Senior High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Heath

CHAPMAN

Prendiville   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Dylan

CHATLEY

Bunbury   Catholic College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jaylen

COLEGATE

St Mary   Mackillop College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Luka

COULSON

Bunbury   Senior High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jayden

CRANE

Wanneroo   Secondary College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Tyler

DE LACY

John   Septimus Roe Acs

Morning   – 8:30am to 11:30am

Cameron

DEAN

St Mary   Mackillop College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Kade

DITTMAR

Margaret   River Senior High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Nasman

DONOVAN

Comet   Bay College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jesse

DORRINGTON

John   Xxiii College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Samuel

EMERY

Aquinas   College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Cain

EVANS

Wesley   College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Brodie

EVERETT

Duncraig   High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Connor

FARAONE  

Newman College  

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Logan

FOLEY

Prendiville   Catholic  College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jayden

FOOTE

Emmanuel   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Cambell

FRANCESCHI

Hale

Morning   – 8:30am to 11:30am

Joshua

FRANCIS

Shenton   College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Ryan

GALLEN

Prendiville   Catholic College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Byron

GEORGE

Margaret   River High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Ty

GLOVER

Rossmoyne   Senior High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

George

GRAHAM

Scotch   College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Denver

GRAINGER-BARRAS

Darling   Range Sports College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jed

HAGAN

Nagle   Catholic College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Michael  

HALL

Comet   Bay College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Mack

HALL

Guildford   Grammar School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Joshua

HARRIS

Hale   School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Elijah

HAYDEN

Hale School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jesse

HAYWOOD

 

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Lachlan

HENDERSON

Greenwood   College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Connor

HEUER

Comet   Bay College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Kane

HIGGINS

Swan   Christian College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jack

HINDLE

Georgiana   Molloy Anglican School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Bailey

HODGE

Aquinas   College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jonathon

IETTO

Bunbury   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Campbell  

ITALIANO

Bunbury   Catholic College Mercy

Morning   – 8:30am to 11:30am

Kellen

JOHNSON

Hale   School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Brayden

JONES

Newton   Moore Senior High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Baxter

JONES

Seton   Catholic College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Liam

KELLY

La   Salle College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Joshua

KINNERSLY

Butler   College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Reid

KINNINMONT

Bunbury   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Luke

KIRK

Narrogin   Senior High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Tai

KIRKPATRICK

St   Stephens Duncraig

Morning   – 8:30am to 11:30am

Tyler

KLEMKE

Butler   College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jack

LAWSON

Irene Mccormack   Catholic College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Brock

LEWIS

Wanneroo   Secondary College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Kyle

LIM

Churchlands   Senior High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jake

LITTLETON

Chisholm   Catholic College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Saverio

MARAFIOTI

Mater   Dei College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Logan

MCDONALD

Aquinas   College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Lachie

MCLEOD

Sacred   Heart College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Terence  

MCNESS

Kiara College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Lewis

MEAD

Boyup   Brook District High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jack

MENTINK

Churchlands   Senior High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Ben

MICALE

Georgiana   Molloy Anglican School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Chad

MONTGOMERIE

Bunbury   Cathedral Grammar School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Joshua

MORGAN

Shenton   College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Blake

MORRIS

Woodvale   Secondary College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Blake

MORRISSY

Comet   Bay College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Samuel

O’BOYLE

Belridge   Secondary College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Nathan

O’DRISCOLL

St   Joseph’s Catholic School Northam

Morning   – 8:30am to 11:30am

Fletcher

O’REILLY

Wesley   College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Sandon

PAGE

Hale   School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Ethan

PAHOLSKI

Nagle   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Connor

PATTERSON

Ashdale   Secondary College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Javier

PELKONEN

Wanneroo   Secondary Colledge

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jaxon

PITTS

Bunbury   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Hugh

PLOWMAN

Scotch   College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jacob

PLUNKETT

Emmanuel   Catholic College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Lewis

RICHINGS

Bridgetown   High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Thomas

RIVERS

Cbc   Fremantle

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Damon

ROBERTS

Lesmurdie   Senior High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Corey

RUNDLE

Prendeville   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Jackson

RYAN

Eastern   Hills Senior High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Taj

SCHOFIELD

St   Marks Anglican Community School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Rohan

SCURRIA

St   Marks Anglican Community School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Ty

SEARS

Bunbury   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Samuel

SOUTHERN

Hale   School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Zane

SUTHERLAND

Comet   Bay College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Tommy

TAYLOR-SHREEVE

Wanneroo   Secondary College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jai

TEALE

Mazenod   College Lesmurdie

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jai

THOMAS

Waroona   District High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Campbell  

TIRANT

Nagle   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Zane

TREW

Swan   Christian

Morning   – 8:30am to 11:30am

Scott

TUIA

Bunbury   Catholic College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Ethan

TURNER

Hale School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jamison

UGLE

Girrawheen   Senior High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Jacob

VAN   ROOYEN

Churchlands   SHS

Morning   – 8:30am to 11:30am

Anthony

VITALONE

Harvey Agriculture   Collage

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Regan

WARD

Atwell   College

Morning   – 8:30am to 11:30am

John

WATTERS

Warwick   Senior High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Tom

WILKES

Wesley   College

Morning   – 8:30am to 11:30am

Isiah

WINDER

Newton   Moore Senior High School

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm

Tobias

WORRIGAL

Newton   Moore Senior High School

Morning   – 8:30am to 11:30am

Alex

ZANNINO

Swan   Christian College

Afternoon   – 12:30pm to 3:30pm