Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Service Awards

School Sport WA would like to acknowledge the following Service Award recipients of our Association;

 

20 Year Service
Alison Moore Cross Country 2010
Peter Sinclair Hockey 2010
Alby Nuich AFL/Cricket 2010
Ros Fisher Golf 2010
Ian Bycroft Cricket 2011
Peter Smith Management 2011
Mike Wrenn Management 2011
Greg Maynard Management 2011
Ray Barrett AFL Football 2014

 

15 Year Service
Deb Quan Touch Football 2016

10 Year Service

Sandra Smith Netball 2009
Jack Beattie Cricket/Baseball 2009
Richard Manning Hockey 2010
Brad Spicer Basketball 2011
Sam Davis Cricket 2011
Debbie Quan Touch 2011
Keith  Harper Hockey 2012
Kelly Wetton Touch 2012
Kieran Cranley Volleyball 2014
Graham Johnson Baseball 2014
Ian  Dalton Orienteering 2014
John  Fussel Swimming 2014
John Lawniczak AFL/Cross Country 2014
Sue Thomsom Golf 2014
Tony  Banks Triathlon 2014
Robyn Brierley Basketball 2015
Ian Bycroft Cricket 2015
Kieran Cranley Volleyball 2015
Peter Della-Vedova AFL/Cross Country 2015
Graham Maier Triathlon/Cross Country  2015
Andrew Mellor Hockey 2015
Warren Miller Hockey 2015
Adrea Rundle Tennis 2015
Tony Carvajal Football (Soccer) 2016
Stuart Denton Triathlon 2016
5 Year Service
Greg Ash Golf 2009
Lee  Jarvinen Tennis 2009
Tom Luttrell Tennis 2009
Warren Miller Hockey 2009
Tony Carvajal Football 2009
Anita Ganz Basketball 2009
Damon Atthowe Football 2009
Andrew Mellor Hockey 2010
Graham  Maier Triathlon 2010
Andrea Rundle Tennis 2010
Angela Luttrell Tennis 2010
John  Vincent Volleyball 2010
Graeme Webb Baseball 2010
Luke  Miller Touch 2010
Robert  Ford Basketball 2011
Robyn Brierley Basketball 2011
Stuart Denton Triathlon 2011
Geoff Hayes  AFL 2011
Rebecca Fraser Touch 2011
Clayton Bird Basketball 2012
Aaron  Berryman Basketball 2012
Greg Anderson Volleyball 2012
Jeanette Bell Basketball 2013
Jenny Pendlebury Hockey 2013
John  Batten AFL Football 2013
Oliver Beath Girls Football 2013
Tamara Cowan Hockey 2013
Tony Campbell Football 2013
Alex McLennan AFL Football 2014
David  Stivey Softball 2014
Duncan  Brown Touch 2014
Gemma Hadley Water Polo 2014
Michael Barton AFL 2015
Tracey Cameron Surfing 2015
Luke Cunningham AFL/Cross Country 2015
Mike Ellis Basketball 2015
Lorraine Feddema Swimming/Volleyball 2015
Sue Gerrard Netball 2015
Theo Gummery Hockey 2015
Scott Olgivie Cricket 2015
Paul Planken Football 2015
Trevor Twose Touch Football 2015
Phil Woodhouse Hockey 2015
Sasha Zarebski Cross Country 2015
Emma  Berryman Basketball 2016
Marion Burt Netball/Football/Cricket 2016
Vicki Delves Cross Country 2016
Blair Kearsley Basketball 2016
Lynda Merritt Volleyball/Golf 2016
Kellie Murohy Netball 2016
Mark  Saggers Swimming 2016
Narelle Scott AFL 2016
Mike Tinley Diving 2016