Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

2014 Swimming Team Announced

Congratulations to the following students who have been offered a place in the 2014 Swimming team to travel to Melbourne in July.

 

All students are required to attend a compulsory Parent Information Session on Monday 28 April – 6pm at Perth College.  Information will be provided at the meeting on how to accept a place in the team. Please see below for allocated swims for each student. Please contact the Tour Leader – Lorraine Feddema – Lorraine.feddema@education.wa.edu.au if you require any further information.

 

Boys:

First

Last

School

Ben

Brbich

Aquinas   College

Rafael

Cipriano

CBC   Fremantle

Paola

Da   Silva

Prendiville   Catholic College

Nick

De   Bomford

St   Marks ACS

Tristan

De   Villiers

Prendiville   Catholic College

Cameron

Gee

Wesley   College

Jake

Hedges

Mandurah   Catholic College

Rahul

Jegatheva

Perth   Modern

Bryce

Johansen

Churchlands   SHS

Kyle

Lee

Parkfield   PS

Justin

Martin

St   Stephens Carramar

Gerred

McCracken

Bunbury   Cathedral

Lawrence

Mitchell

Christchurch   Grammar

Kyle

Muller

Sacred   Heart College

Kyle

Murray

Central   Midlands HS

Patrick

Pendal

Wesley   College

Isaac

Pollard

CBC   Fremantle

Ben

Popham

St   Stephens Duncraig

Alex

Porter-Wilkinson

Scotch   College

Christopher

Purcell

Wesley   College

Fransiskus

Raymond

Darling   Range Sports College

Ben

Roberts

St   Stephens Carramar

Nicholas

Rollo

Guilford   Grammar

John

Shepherd

Hale   School

Ben

Smith

Lake   Joondalup Baptist College

Callan

Smith

St   Marks

Girls:

First  

Last

School

Jasmine  

Allan

Frederick   Irwin Anglican

Natasha  

Angelidis

Mercedes   College

Emma

Bond

St   Mary’s

Jordan  

Branch

Mandurah   Baptist College

Kara 

Broadbridge

Sanata   Maria College

Annabelle

Bune

Peter   Carnley Anglican

Tayla  

Bunning

Swan   Christian College

Taylor  

Campbell

Ellenbrook   Christian College

Lily

Cawood

Helena   College

Belinda  

Cole

Broome   SHS

Claire  

Coten

Corpus   Chrisit College

Katelyn  

Crock

Frederick   Irwin Anglican

Lauren  

Gastevich

St   Stephens School

Alyssa  

George

St   Hilda’s Anglican School

Rachel  

Gower

St   Hilda’s Anglican School

Chloe  

Green

St   Mary’s Anglican Girls School

Jayde

Halvorson

Sanata   Maria College

Rachael  

Harding

Penhros   College

Emma

Hargrave

Darling   Range Sports College

Alexandra  

Ho

St   Hilda’s Anglican School

Maddison  

Hollis

Corpus   Christi College

Jemima  

Horwood

Iona   Presentation College

Grace 

Kyle

Lumen   Christi College

Aimee  

Lea

Prendiville   Catholic College

Courtney  

Lee

Bunbury   Catholic College

Jessica  

Ling

Shenton   College

Melissa  

Ling

Shenton   College

Jade

MacDonald-Razvi

St   Stephens Duncraig

Georgia  

Marshall

Swan   Christian College

Sian

Munks

John   XXIII College

Lexi

Njirich

Perth   College

Zari

O’Connor

St   Hilda’s Anglican School

Melissa  

Palmer

Frederick   Irwin Anglican School

Talia  

Papantoniou

Iona   Presentation College

Rori

Parsons

Tuart   Forrest PS

Brooke  

Pensini

Santa   Maria College

Natasja  

Reicheld

Mandurah   Baptist College

Brianna  

Short

Geraldton   Grammar School

Lauren  

Studniczky

Iona   Presentation College

Kiara  

Thomas

Lake   Joondalup Baptist College

Georgia  

Truscott

La   Selle College

Grace  

Walton

Frederick   Irwin Anglican School

Taylor  

Williams

Mackillop   Catholic College

Cheyenne  

Yates

Penrhos   College

 Allocated Swims

 

Surname First Name Free Style Breaststroke Butterfly Back stroke IM
Brbich  Ben 50,400        
Cipriano  Rafael 50,100 50 50,100    
Da Silva  Paola 200   100 100 200
De Bomford  Nick 400, 800, 1500        
De Villiers  Tristan 50 50, 100   50, 100 200
Gee  Cameron 50, 100   50 50  
Hedges  Jake 50,100 50 50 50  
Jegatheva  Rahul       200  
Johansen  Bryce 50, 100     50, 200  
Lee  Kyle 50, 100, 200 50, 100 50, 100 50, 100 200
Martin  Justin 50, 100 50, 100, 200 50, 100 50, 200 200
McCracken  Gerred 50, 100   50 50, 100 400
Mitchell  Lawrence 50, 100   50 50, 100, 200 400
Muller  Kyle   100, 200     200
Murray  Kyle 50       200
Pendal  Patrick 50, 100        
Pollard  Isaac 200, 400 50, 100, 200   200 200, 400
Popham  Ben 50, 100, 200 50 50 50, 100 200
Porter-Wilkinson  Alex 50, 100, 200   50    
Purcell  Christopher 200   50, 100, 200    
Raymond  Fransiskus       50, 100  
Roberts  Ben   50, 100      
Rollo  Nicholas 200, 400       400
Shepherd  John   50, 100      
Smith  Ben     50 50  
Smith  Callan 50, 100        
             
NOTE:             
A) Some   events do not have a swimmer selected at the moment.       
B) Any event   not filled currently will be back filled from the above list only.    
C) Other   swims plus relays to be decided at a later date      
Name Free Style Breaststroke Butterfly Back stroke IM
Allan, Jasmine 50 50, 100, 200      
Angelidis,   Natasha 100        
Bond,   Emma   50, 100, 200 50 50, 100 50, 100  
Branch, Jordan   200      
Broadbridge,   Kara   50, 100   50, 100 50, 100 200
Bune,   Annabelle   50, 100      
Bunning, Tayla         200
Campbell,   Taylor 50     50, 200  
Cawood, Lily 200, 400       200, 400
Cole, Belinda     50    
Coten, Claire 50, 100, 200, 400,   1500   50, 100, 200   200, 400
Crock, Katelyn   50, 100, 200      
Gastevich,   Lauren   50, 100      
George, Alyssa 50        
Gower, Rachel 50 50, 100 50 50, 100  
Green, Chloe 50, 100, 200   100    
Halvorson,   Jayde 50, 100        
Harding,   Rachael 400   200    
Hargrave, Emma 50, 100, 200   100   200, 400
Ho, Alexandra 50   50    
Hollis,   Maddison   50      
Horwood,   Jemima 50, 100        
Kyle,   Grace     50      
Lea, Aimee     50, 200    
Lee, Courtney       50, 100, 200  
Ling, Jessica   50      
Ling, Melissa   50      
MacDonald-Razvi,   Jade   50 50    
Marshall,   Georgia 200     50, 100, 200 200
Munks, Sian 50, 100, 200, 400,   800   100    
Njirich, Lexi   200      
O’Connor, Zari 100   50    
Palmer,   Melissa     50 50, 100, 200  
Papantoniou,   Talia   50, 100      
Parsons, Rori 50, 200   50 50, 100  
Pensini,   Brooke       50  
Reicheld,   Natasja     100    
Short, Brianna     50    
Studniczky,   Lauren 50, 100        
Thomas, Kiara       100, 200  
Truscott,   Georgia 200, 400       400
Walton, Grace       50  
Williams,   Taylor     50, 100 50 200
Yates,   Cheyenne 50     50, 100, 200  
NOTE:           
A) Some   events do not have a swimmer selected at the moment.     
B) Any event   not filled currently will be back filled from the above list only.    
C) Other   swims plus relays to be decided at a later date